Darázsirtás

Hazánkban általában négy különböző darázsfajta okozhat problémát: a francia darázs, a német darázs, a kecskedarázs és a lódarázs. Amikor ezek a kellemetlen rovarok megtelepszenek, gyakran szükségessé válik a darázsirtás. A darazsak csípése nemcsak rendkívül fájdalmas, de sok esetben súlyos allergiás reakciót is kiválthat, ami akár életveszélyes is lehet. Ha darázsirtásra van szükség, mindenképpen érdemes szakember segítségét kérni, hogy biztosítsa saját és szerettei biztonságát.

Hogyan zajlik a darázsirtás?

A darázsirtás szakértelmet és óvatosságot igényel, hiszen a cél az, hogy a fészekben lévő összes darazsat elpusztítsuk. A folyamatot végző szakemberek védőruhában kezdik meg a munkát, először felderítik a fészek helyét, majd kiválasztják a leghatékonyabb irtási módszert.

Darázsirtás házilag

A darázsirtás többféle módszerrel is történhet, például permetezéssel, porozással, aeroszolos spray-vel vagy füstpatronokkal. Az általunk használt irtószerek kettős hatásúak: egyfelől taglózó hatásuknak köszönhetően elpusztítják a fészekben lévő darazsakat, másrészt kiűző hatásuk révén megakadályozzák, hogy a fészken kívül tartózkodó darazsak visszatérjenek. Az irtás során alkalmazott szerek biztosítják, hogy a szezonban ne jelentkezzen újra darázsprobléma.

Mennyi ideig tart a darázsirtás?

A darázsirtás időtartama függ a fészek méretétől és megközelíthetőségétől. Általában 30-45 perc alatt végezhető el egy átlagos fészek irtása, de nagyobb vagy nehezen hozzáférhető fészkek esetén is ritkán tart tovább egy óránál.

Darázsirtás

Mikor érdemes elvégezni a darázsirtást?

A darazsak tavasszal, a melegebb idő beköszöntével bújnak elő téli rejtekhelyeikről. Ilyenkor a megtermékenyített nőstények keresik az új fészek építésére alkalmas helyeket, és járják be a lehetséges fészeképítési helyeket a falakon, redőnytokoknál, üregekben, fák odvában vagy bokrok között. Ebben a korai időszakban a darázsirtás még nem hatékony, mivel nincs állandó hely, amit kezelni lehetne.

A darázsirtás akkor lesz igazán eredményes, amikor a fészek már kialakult, és célzottan végezhető el az irtás. Megelőző kezelésre nincs igazán hatékony módszer, mivel nem lehet minden lehetséges fészeképítési helyet előzetesen kezelni. A ház környékén azonban elvégezhető a megelőző, preventív irtás a legjellemzőbb fészeképítési pontokon.

Darazsak irtása télen

A téli időszakban a darázsfajok dolgozói elpusztulnak, és csak a megtermékenyített nőstények élik túl hibernált állapotban. Mivel ezek a nőstények nem a fészekben töltik a telet, hanem apró, biztonságos repedésekben húzódnak meg, télen a darázsirtás nem kivitelezhető. Az előző évi fészkekbe sem költöznek vissza, mindig új helyen építkeznek. A darázsirtás így tavasszal, május-június környékén a legoptimálisabb.

Darázsirtás házilag

A lódarázs különösen veszélyes darázsfajta, és csípése rendkívül fájdalmas lehet. A lódarázs irtása házilag nem ajánlott, mivel ezek a rovarok rendkívül agresszívan reagálnak a fészkük megzavarására, és támadásuk életveszélyes is lehet. Ha lódarázs fészket talál, mindenképpen kerülje el, és ne próbálja meg házilag eltávolítani azt! Hívjon inkább szakembert, aki megfelelő védőfelszerelésben biztonságosan elvégzi a feladatot.

A német és kecskedarázs gyakran a földben, illetve falakban vagy redőnytokokban fészkel. Ezek a helyek nehezen megközelíthetők, és házilag szinte lehetetlen hatékonyan elvégezni az irtásukat. A házilagosan elérhető irtószerek hatóanyaga gyengébb, mint a szakemberek által használt szereké, így az irtás nem mindig eredményes. A darázsfészek pontos helyének meghatározása és a megfelelő kezelés elvégzése érdekében javasolt szakértő bevonása, különösen, ha a darazsak allergiás reakciókat válthatnak ki, amelyek akár életveszélyesek is lehetnek. Ne kockáztasson, bízza a darázsirtást szakemberre!

Vegye fel velünk a kapcsolatot! Kérjen ajánlatot!

Miben segíthetünk?
Ingatlan típusa